Haberler

 • Emlakçılık Kursları ile Emlak Danışmanlığı Mesleği Nasıl Edinilir?

  Emlak ve inşaat sektörleri yükselişte iken emlakçılık kursları ile meslek sahibi olmak isteyenler nasıl eğitim alabilir, hangi süreçlerden geçerler? Siz de emlakçılık kurslarıyla ilgileniyorsanız yazımıza kulak verin. Bu sektörde gayrimenkul danışmanı, ofis asistanı veya ofis yöneticisi olabilir;...

 • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı son yıllarda yüksek komisyon alındığına yönelik yapılan şikâyetlerin büyük bir hızla artması sonucu devreye girmeye karar verdi. 
  Bakanlık Devrede ! Emlak Ticaretinde Yüksek Komisyon Alanlar Yandı !
  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı son yıllarda yüksek komisyon alındığına yönelik yapılan...
 • Günümüzde uğradığı haksızlık veya hak kaybetme tehlikesi yaşayan bireyler, var olan haklarının koruma altına alınması,  hak üzerindeki ihlalin kaldırılması veya sahibi olduğu hakkın tarafına iadesi için dava açmak zorunda kalabilirler. Dava açmak her ne kadar kişiyi hakkına kavuşturabilmek için izlenmesi gereken yollardan biri ise de aynı zamanda masraflıdır.
   
  ...
 • Miras davalarının tamamı, yapılacak masraflar açısından özdeş değildir. Mirasın reddi ve vasiyetnamenin iptali gibi davalar maktu (sabit) harca tabi olup fazla masraf gerektirmezken, özellikle konusu gayrimenkul olan muris muvazaası davaları, vasiyetnamenin tenfizi davaları, tenkis davaları ve denkleştirme davaları nispi (oransal) harca tabi olduğundan,...
 •  

  emlakhizmetleri satılık Emlak İlanı ekleyerek , daire, işyeri,...

 • Miras, bir kimsenin vefatından sonra kalan taşınır ve taşınmaz malları ifade ediyor. Bu noktada bir yakınınızın vefat ettiğini ancak size miras kalıp kalmadığını bilmediğinizi farz edelim."Miras kaldığını nasıl öğreniriz?" diyorsanız işte yanıtı..
   
  Miras kaldığını nasıl öğreniriz?
   
  Miras, bir kimsenin vefatından sonra kalan...
 • Kaybettikleri yakınlarının mirası için Tapu Müdürlüklerine başvuran vatandaşların işlemleri Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS), sayesinde daha kolay yapılıyor. Hiç bilinmeyen mülklerin de ortaya çıkmasını sağlayan sistem, mirasçıları sevindiriyor.
  ...
 • Tapu yasasında hedeflenen değişiklikle veraset intikal davaları ortadan kalkacak. Ölen kişinin gayrimenkulleri otomatik olarak varislerin tapusuna geçecek.
   
  Tapuda otomatik veraset dönemi başlıyor.
   
  Tapu Kanunu'nda yapılacak değişiklikle, ölen kişinin hak sahibi mirasçıları ve miras payları, mahkemelerden alınan veraset ilamına...
 • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce, uzun ve zorlu bürokratik süreçler nedeniyle vatandaşlarda mağduriyete yol açan "veraset ve intikal vergisi" ilişiği kesme uygulamasına yönelik çalışma başlatıldı. Yapılan planlamada, ilişik kesme süreci beklenilmeden tapudaki satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi öngörülüyor .
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu  ve Kadastro Genel...
 • Bir kişinin vefatı üzerine, yakınlarının geride kalan malvarlığı ve hakları üzerine hakkı ölüm anı itibariyle doğuyor. Medeni Kanun gereğince, mirasçıların vefat eden kişiye ait bütün haklar üzerinde birlikte hareket etmeleri gerekiyor. 
  Peki, miras kalan ev nasıl satılır ? 
  Miras kalan...
 • Arsa yatırımı orta direk vatandaş için en cazip yatırım aracı olmaya devam ediyor. Birikimi bir konut almaya yetmeyenler veya parasını gayrimenkulde değerlendirmek isteyenlerin tercihi her zaman arsa oluyor. Arsa alırken ise yanlış ve hataya yer vermemek önemli.
   
  Arsa Parsel Sorgulama
   
  Eskiden arsa veya konut arayışında, şimdi...
 • PROJE İDEA Genel Müdürü Cemal Bayar, “Tapu devrinde getirilen Tapu Takas ve Web Tapu gibi elektronik işlem kolaylıkları ile, insanların birbirini görmeden alım satım yapacağı bir döneme giriyoruz” yorumunda bulundu.
   
  İlk kolaylık ödemede, Tapu Takas
   
  Gayrimenkul devrinde getirilen elektronik kolaylıklardan...
 • Türkiye’nin lokomotif sektörü konumunda bulunan inşaat sektörünün ve hizmet ettiği 200 farklı iş kolunun faaliyetlerini aralıksız sürdürmesi için destek isteyen gayrimenkul uzmanları, eylülde sona erecek olan KDV indirimi süresinin uzatılmasını istedi. Uzmanlar; sektörün desteklenmesiyle hem ekonominin, hem sektörün, hem de vatandaşın kazanacağı konusunda ortak görüş bildirdi. 
  ...
deneme