Emlakçılık Kursları ile Nasıl Emlak Danışmanı Olunur?

Emlakçılık Kursları ile Nasıl Emlak Danışmanı Olunur?
03:56 29/11/2019
A- A+

Emlak ve inşaat sektörleri yükselişte iken emlakçılık kursları ile meslek sahibi olmak isteyenler nasıl eğitim alabilir, hangi süreçlerden geçerler? Siz de emlakçılık kurslarıyla ilgileniyorsanız yazımıza kulak verin. Bu sektörde gayrimenkul danışmanı, ofis asistanı veya ofis yöneticisi olabilir; emlakçılık üzerinden profesyonel olarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Emlakçılık kursları başta büyük şehirler olmak üzere çoğu yerde ulaşılabilir olan eğitimlerdir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde dönemsel olarak M.E.B. onaylı emlakçılık kursları açılmaktadır. Bu kurslara katılıp sertifikanızı alabilir, mesleğinizin eğitimini gördükten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren bazı firmaların da kendi içinde olan eğitimleri size fayda sağlayabilir. Bu eğitimlerden sonra başarınıza göre sizi kendi bünyesine dahil edecek şubeler olacaktır. Böylece emlakçılık kursundan çıkar çıkmaz emlak ve gayrimenkul danışmanlığı yapıp para kazanabilirsiniz.

Emlakçılık Kurslarına Nasıl Katılabilirim?

Emlakçılık kurslarına katılmanız için bazı şartlar vardır. Bu özelliklere sahipseniz eğitiminize başlayabilirsiniz. Emlakçılık kurslarına emlakçı olanlar kendilerini geliştirmek için, bu mesleğe yeni başlamak isteyenlerin sektörde yer alabilmek için, emlak ofisi açmak isteyenler ve temel emlakçılık hizmeti bölümünde kendini eğitmek ve ilerletmek isteyenler katılabilir.

 

Emlakçılık Kursu Katılım Koşulları:

Emlakçılık tecrübesi olanlarda ilköğretim okumuş olma koşulu aranır.

Yeni emlakçılık yapmaya başlayacaklarda ortaöğretim okumuş olma şartı aranır.

 

Kayıt İçin Sizden İstenecek Olan Belgeler:

Noter Onaylı Diploma veya Öğrenim Belgesi Örneği

Nufüs Cüzdanı Fotokopisi

4 Adet Vesikalık Fotoğraf

Adli Sicil Kaydı

 

Emlakçılık Kursları Hangi Becerileri Kapsar?

Emlakçılık kursu ile kursiyer ekonomi, halkla ilişkiler, sosyoloji, emlak ekspertizliği, hukuk, harita, imar ve kent düzeni gibi bir çok konuda bilgi sahibi olma şansına ulaşacaktır. Kurs programı çeşitli konularda bilgi verici bir niteliktedir. Genel olarak bakıldığında 8 ile 10 modül arasında olabilir. Hafta olarak ise 7-10 hafta sürecek olan emlakçılık kursları haftanın tek günü veya seçilen bazı günleri yapılır. Böylece kursiyerin 2 ay gibi bir sürede yetişme imkanı vardır.

Emlakçılık danışmanlığı yapan kişilerde sektörü tanıma, takip etme özellikleri aranır. Aynı zamanda emlak danışmanı çalıştığı bölgeyi ve bölgenin öne çıkan özelliklerini iyi bilmeli, yerel gelişmeleri takip edebilmeli ve sosyal medyadan bunları sunabilmelidir.

Emlak ve inşaat sektörleri yükselişte iken emlakçılık kursları ile meslek sahibi olmak isteyenler nasıl eğitim alabilir, hangi süreçlerden geçerler? Siz de emlakçılık kurslarıyla ilgileniyorsanız yazımıza kulak verin. Bu sektörde gayrimenkul danışmanı, ofis asistanı veya ofis yöneticisi olabilir; emlakçılık üzerinden profesyonel olarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Emlakçılık kursları başta büyük şehirler olmak üzere çoğu yerde ulaşılabilir olan eğitimlerdir. …

  • /10 1235

YORUMLAR